Postavy

Zde najdete popis vojáků rozdělených do 7 tříd.

Každá postava je navíc vybavena plynovou maskou ( která vás chrání před slzným plynem ) a brýlema pro noční vidění díky kterým uvidíte ve tmě.

 
Anti-Tank
Anti-tank aneb raketometčík je důležitým členem týmu ve všech mapách, protože jeho schopnost ničit nepřátelská vozidla dokáže někdy rozhodnout o výhře nebo prohře. Je vybaven samopalem, pistolí a raketometem. Malý počet raket je však jistým omezením, které se dá kompenzovat podporou (supporta) v jeho blízkosti. Závěrem tip: každý správný raketometčík by se měl řídit pravidlem, že tank má nejslabší pancíř vzadu a na horní časti.
+ v SF je navíc vybaven lanem s kotvou +
INSURGENT Anti -Tank
************************************************************
Assault
Obyčejný řadový voják tvořící páteř každé armády a tedy i každé čety v Battlefieldu 2 je vyzbrojený útočnou puškou s granátometem, granáty a pistolí. Jeho úkolem je stát v první linii a decimovat řady nepřátel. Pomáhá mu v tom velmi silný granátomet ,který má dostatečný účinek na vojáky a lehká neozbrojené vozidla avšak proti tanku je potřeba mnoho výstřelů k jeho zničení. Další výhodou oproti jiným typům vojáků je jeho neprůstřelná vesta, která mu poskytuje větší výdrž na úkor rychlosti. I přes jeho výdrž a velký zbraňový potenciál potřebuje ke své činnosti podporu medika a supporta. Tato trojice pak dokáže společně odolávat i početné přesile nepřátel.
+ v SF je navíc vybaven lanem s kotvou a oslepujícím a omračujícím granátem +
BRITISH SAS Assault
************************************************************
Inženýr
Inženýr je specialista na opravování vozidel a zařízení. Je vyzbrojený brokovnicí, pistolí, granáty, pozemními minami a všemocným klíčem. Jeho úkolem je opravovat poškozená vozidla, zničená zařízení commandera a zaminovávat vjezdy do základny. Velmi opomíjena postava, která v rukou dobrého střelce dokáže zblízka jednou ranou zabít kohokoliv. Velmi často se stávají posádkou tanku.
+ v SF nemá žádné nové vybavení +
RUS.SPETZNAS Engineer
************************************************************
Medic:
Voják jehož specialitou je léčení a uzdravováni týmových kolegů. Naprostá nutnost pro jakýkoliv tým ať už vyvážený anebo složený výhradně ze členů spec ops. Medic se musí rychle rozhodovat koho vyléčí, rychle se přesunovat a před oživením vyčistit okolí od nepřátel. Je vybavený útočnou puškou, pistolí, granáty, kouzelným léčivým balíčkem první pomoci a defibrilátorem, který oživuje týmové kolegy. Jeho slabina je absence neprůstřelné vesty avšak vynahrazuje si to schopností léčit sama sebe.
+ v SF nemá žádné nové vybavení +
US NAVY SEALS Medic
************************************************************
Sniper:
Mistr ve střelbě. Používá speciální ostřelovací pušky s obrovskou účinností a přesností. Jeho další výzbroj tvoří pistol s tlumičem, granáty a pozemní miny - claymore. Úloha snipera je schovat se na vyvýšeném místě a zdálky decimovat nepřátelská vojska k čemuž mu slouží speciální maskovací oblék, který mu pomáhá splynout s okolím. Nevýhoda je absence účinné zbraně na blízko. Může dále působit jako průzkumník označující nepřátelské cíle.
+ v SF je navíc vybaven vystřelovacím lanem +
REBELLEN Sniper
************************************************************
Specials Forces
elita každé armády ,experti v přežiti specializující se v rychle eliminaci nepřítele a sabotážích a to v rekordním čase a se smrtící přesností. Vyzbrojeni lehkou karabinou, granáty, pistoli s tlumičem pro tichou akci a nezbytnou C4 na ničeni zařízeni nepřítele se stává univerzálním bojovníkem, kterého není radno podceňovat. Jeho výbava mu umožňuje likvidovat jak vojáky, tak i obrněnou techniku včetně pozemních zařízeni commandera. Hlavni nevýhoda je v absenci jakékoliv neprůstřelné vesty.
+ v SF je navíc vybaven vystřelovacím lanem +
BRITISH SAS Spec - Ops
************************************************************
Support
Tento podpůrný voják by neměl chybět v žádném týmu, který chce vyhrát. Jeho výzbroj tvoří lehký kulomet, pistol, granáty a nekonečná zásoba munice. Jeho úlohou je stát v zadních řadách, doplňovat munici a zaměstnávat nepřítele palbou, čímž poskytne čas ostatním členům týmu přesunout se do lepších palebných pozic a zneškodnit nepřítele. Support má nejtěžší neprůstřelnou vestu díky níž může běhat nejkratší dobu ze všech vojáků. Je to velmi užitečný člen týmu a dokáže napáchat velké škody.

 + v SF je navíc vybaven granátometem který střílý omračující granáty +

INSURGENT Support

************************************************************